UPCOMING PERFORMANCES

DIE ZAUBERFLÖTE
by Wolfgang Amadeus Mozart


 

  • Saturday, December 9th at 1:30 pm

    Jewish Center Of Jackson Heights
    37-06 77th Street
    Jackson Heights, Queens, New York
    Admission Free

    Cast:
    Veronica Shea (Pamina)
    Kristina Malinauskaite (Queen of the Night)
    Michael Sanita (Tamino)
    Robert Garner (Papageno)
    Peter Heiman (Sarastro/Speaker/2nd Armored Man)
    Erin Ring-Howell (1st Lady/1st Spirit)
    Kathleen Barnes (2nd Lady/2nd Spirit)
    Talia Trozzo (3rd Lady/3rd Spirit)
    Colm Fitzmaurice (Monostatos/1st Armored Man)
    Donna Chen (Papagena)



  • Sunday, December 10th at 2:15 pm

    Green Hill Assisted Living Residence
    103 Pleasant Valley Way
    West Orange, New Jersey
    Admission Free


    Cast:

    Rina Haruki (Pamina)
    Lauren Maxwell (Queen of the Night)
    Tad Davis (Tamino)
    Sung Shin (Papageno)
    Randall Klugerman (Sarastro/Speaker/2nd Armored Man)
    Donna Chen (1st Lady/1st Spirit)
    Kathleen Barnes (2nd Lady/2nd Spirit)
    Talia Trozzo (3rd Lady/3rd Spirit)
    Michael Sanita (Monostatos/1st Armored Man)
    Jung Eun Min (Papagena)






  • Friday, December 15th at 7:00 pm

    Kittay House
    2550 Webb Avenue
    Bronx, New York
    Admission Free


    Cast:

    Jessica Rose Nelson (Pamina)
    Lauren Glaves (Queen of the Night)
    Martin Broms (Tamino)
    Peter Heiman (Papageno)
    Aram Kasparian (Sarastro/Speaker/2nd Armored Man)
    Jung Eun Min (1st Lady/1st Spirit)
    Josette Piacenti (2nd Lady/2nd Spirit)
    Barbara Norcia-Broms (3rd Lady/3rd Spirit)
    Jared Goldstein (Monostatos/1st Armored Man)
    Patricia Mullenaux (Papagena)






  • Saturday, December 16th at 1:00 pm

    NOLA Studios
    244/250 West 54th Street
    11th Floor, Studio A
    New York City
    Admission Free

    Cast:

    Rina Haruki (Pamina)
    Lauren Maxwell (Queen of the Night)
    Tad Davis (Tamino)
    Robert Garner (Papageno)
    Peter Heiman (Sarastro/Speaker/2nd Armored Man)
    Jung Eun Min (1st Lady/1st Spirit)
    Marilyn Spesak (2nd Lady/2nd Spirit)
    Jennifer Zarchy (3rd Lady/3rd Spirit)
    Michael Sanita (Monostatos/1st Armored Man)
    Patricia Mullenaux (Papagena)






  • Sunday, December 17th at 2:30 pm

    Carnegie East House
    1844 2nd Avenue, 3rd Floor
    Between 95th & 96th Street
    New York City
    Admission Free


    Cast:

    Veronica Shea (Pamina)
    Lauren Glaves (Queen of the Night)
    Michael Sanita (Tamino)
    Peter Heiman (Papageno)
    Aram Kasparian (Sarastro/Speaker/2nd Armored Man)
    Donna Chen (1st Lady/1st Spirit)
    Josette Piacenti (2nd Lady/2nd Spirit)
    Jennifer Zarchy (3rd Lady/3rd Spirit)
    Jared Goldstein (Monostatos/1st Armored Man)
    Jung Eun Min (Papagena)






  • Friday, January 12th at 7:30 pm

    Sacred Heart Church
    76 Broad Street
    Bloomfield, New Jersey
    Admission by Donation
    All proceeds go to the Sacred Heart Church music program


    Cast:

    Jessica Rose Nelson (Pamina)
    Kristina Malinauskaite (Queen of the Night)
    Martin Broms (Tamino)
    Sung Shin (Papageno)
    Randall Klugerman (Sarastro/Speaker/2nd Armored Man)
    Erin Ring-Howell (1st Lady/1st Spirit)
    Marilyn Spesak (2nd Lady/2nd Spirit)
    Barbara Norcia-Broms (3rd Lady/3rd Spirit)
    Colm Fitzmaurice (Monostatos/1st Armored Man)
    Donna Chen (Papagena)














Home Send Email